Agid Başkanı Ahmet Ural Basın Açıklaması

Değerli hemsehrilerim,

Derneğimiz 2006 senesinde yaşama geçirilmiş, dayanıklı temeller üst kısmına heyeti, zaman geçtikçe yükselen ve kurumsallaşan bir dernek olarak faaliyet işaret etmektedir. Her iştirak eden idare Deneğimizi ek olarak ileriye ne türlü götürebilirim çabası içerisinde elinden iştirak eden çabası göstermiş ve bugünlere erişilmesine katkı sağlamışlardır.

Türkiye’de bugüne civarı açılan dernek sayısının 250,000’den pek meydana geldiği ve bunların %60’ının kapandığı düşünüldüğünde dernekçiliğin ne civarı kolay değil bir faaliyet meydana geldiği meydana çıkmaktadır. Bu kolay değil faaliyetlerin üstesinden gelmek, Derneğimizi bir hamle ek olarak ileriye taşımak için Idare Heyeti’nun kritik çaba harcaması, benzer şekilde üyelerimizin de bu gayrete katkı sağlaması gerekmektedir.

İstanbul’da mukim 19000 üstünde etkin dernek içerisinde yaptığı oldukça başarılı çalışmalar, seminerler ve yardımlarla hem bir Adıyaman`ımızı tanıtmış hem bir de Adıyamandaki gereksinim sahibi hemşehrilerimize dayanak olmuştur.

Yönetim heyeti ve üyelermizin katkı ve destekleriyle yaptığımız bütün faaliyetler takım ve beraberliğimizin gücünü göstermemiz tarafından yetecektir. Yükselen yardımlar ve yepyeni meydana konulan kaynaklar ile yönetimsel ve mali işler bütçesi derneğimizin en kocaman kalemi haline gelecektir.

Dernek Idare Heyeti’nun örgüt yapısında ve vazife dağılımında yapılmış olan değişikliklerle meydana konulan sinerji, bir sonraki dönemde derneğimizin kurumsallaşması ve büyümesi için en ciddi kaynağımız olacaktır.

2016 seneye ek olarak sağlam bir şekilde bakıyoruz. Örgüt biriminin etkin çalışmasıyla üye sayımızın arttırılması, kamu müesseseleri ve harici ilişkilerde oldukça başarılı bir idare, Ar-Ge faaliyetlerinde ciddi atılımlar, toplumsal faaliyetlerimiz ve mali yapımızla misal gösterilecek bir dernek olma yolunda adımlarımızı dayanıklı bir şekilde atıyoruz. Yepyeni dönemde bizlere güvenlerini tazeleyen bütün mensuplarımıza, bütün idare heyeti azasi arkadaşlarım yerine teşekkür ediyorum.

Ahmet URAL

ADIYAMAN ÇOCUK İŞ ADAMLARI DERNEĞİ EVRENSEL BAŞKANI

Bir cevap yazın