AGİD’ ten AK Parti İstanbul İl Başkanlığına Ziyaret

Adıyaman Genç İş adamları Derneği (AGİD) AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şevki Şar ile bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

AGİD Başkanı Ahmet Ural ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapılan ziyaret kapsamında hükümetin eylem planının yanı sıra başta Diyarbakır olmak üzere Doğu ve Güneydoğu bölgesinin bazı illerinde yaşanan terör olaylarından dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşlar ve esnafa yönelik destek çalışmaları değerlendirildi.

AK Parti İstanbul Ekonomi İşleri Başkanı Şevki Şar, terör olaylarının bölge halkına başta ekonomik olmak üzere her yönden büyük zarar verdiğini belirterek, “PKK Terör örgütü bölgenin kalkınmasını, bölge halkının eğitim ve ekonomik yönden gelişmesini istemiyor. Oradaki sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarda tepkilerini ortaya koyuyor. Hükümetimiz ne olursu olsun her zaman vatandaşlarının yanında olacaktır. Yıkılan tarihi bölgeler baştan imar edilecek, vatandaşların, esnafın, işadamlarının mağduriyeti giderilecektir. Tüm vatandaşlarımız el ele vererek, kardeşlik duygularımızı pekiştirerek terörün üstesinden gelebiliriz. Adıyaman bugüne kadar teröre prim vermemiş bir ilimizdir. Bölgede parmakla gösterilecek huzurlu kentlerin başında gelmektedir. Adıyaman Genç İşadamları Derneği’ne duyarlılıklarından ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

AGİD Başkanı Ahmet Ural da, derneğin bugüne kadar yapmış olduğu etkinliklerden bahsederek, “Dernek olarak terör olaylarını kınıyoruz. Kandan, acıdan, ölümlerden beslenen örgüte bölge halkı, sivil toplum kuruluşları seslerini daha fazla çıkarabilmeli, dayanışma içerisinde olmalı. Bölge yatırımlarla büyür. Bölge halkı yatırımlarla refaha ulaşır. Fabrikaların, iş makinelerinin yakılması, okullara bombaların atılması, bölge halkının yararına olabilir mi? Kimin işine yarar bunu düşünmeli ona göre tavrımızı belirlemeliyiz. Son yıllarda başta ekonomik olmak üzere her yönden büyüyen Türkiye’nin daha fazla büyümesini istemeyen güçler, PKK ve DEAŞ gibi taşeron örgütleri kullanmaktadır. Biz işadamları olarak bölgeye yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krize de değinen AGİD Başkanı Ahmet Ural, “İnanıyoruz ki orta ve uzun vadede heyecanı bir yana bırakıp, akıl galip gelir. Türkiye ve Rusya arasındaki uzun yıllara dayanan sağlam ekonomik, ticari ve sosyal ilişkilerin dikkate alınmasında fayda var.
Rusya’da binin üzerinde Türk markalarının mağazası, o mağazaların da milyonlarca müşterisi bulunuyor. Mağaza sahiplerinin birçoğu da Adıyamanlı İş Adamlarıdır. Rusya ile birçok alanda yürüyen iş birliğimizin daha fazla zarar görmesini istemeyiz. Rusya ile ilişkilerimizin yeniden normale döneceğine inanıyoruz” diyerek AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şevki Şar’ a kendilerine gösterdikleri ilgi için teşekkür etti.

Bir cevap yazın